Urządzenia grzejne

Opis urządzeń grzejnych

Są to piece do wygrzewania płyt mineralno akrylowych zwanych inaczej Solid Surface (tj. Corian, Staron, KRION, HI-MACS). Doskonale nadają się również do innych materiałów termoformowalnych takich jak: PCV, ABS, Kydex poliwęglany i inne podobne tworzywa. Najpierw materiał podgrzewany w piecu do temperatury plastyczności, zgodnej z jego danymi technicznymi. Następnie, na wcześniej przygotowanym szablonie, podlega działaniu prasy próżniowej i membrany. Materiał formowany do zaplanowanego kształtu za pomocą membrany. Po ostygnięciu produkt zachowuje swój kształt i twardnieje. Możliwości kształtowania są praktycznie nieograniczone. Urządzenia grzejne wykorzystywane są w produkcji niekonwencjonalnych mebli, materiałów kuchennych i łazienkowych takich jak umywalki, lampy, recepcje, lady, blaty. Urządzenia wyposażone są w kółka, w wyniku czego ułatwiony jest załadunek między prasą a piecem.

Urządzenia grzejne

Piec grzejny dwustronny

Piec grzejny dwustronny do wygrzewania solid surface przekazuje temperaturę poprzez przewodzenie. Materiał wygrzewany szybciej niż w przypadku teroobiegu, ze względu na bezpośredni kontakt z dwiema płaszczyznami grzewczymi. Blaty anodowane zapobiegają przywieraniu materiału...

urządzenia grzejne do corianu

Piec grzejny jednostronny

Piec grzejny jednostronny do wygrzewania solid surface. Przekazuje temperaturę przez przewodzenie oraz wnikanie. Materiał wygrzewany jest nieco wolniej niż w przypadku pieca dwustronnego jednak niewątpliwą zaletą jest możliwość regeneracji mateirału.

urządzenie grzejne z termoobiegiem

Piec grzejny z termoobiegiem

Szufladowy piec grzejny z termoobiegiem wygrzewa materiał za pomocą ciepłego powietrza równomiernie rozprowadzonego za pomocą wentylatorów. Zalety urządzenia to duża pojemność szuflady oraz możliwość regeneracji materiałów.