Pompy próżniowe

 

 

Są to serca naszych urządzeń. Stosujemy pompy próżniowe wiodących producentów na rynku europejskim. Znajdą tu państwo pompy olejowe jak i suche do wysokiej próżni, stosowane w naszych prasach próżniowych.

Pompy próżniowe Busch

Suche i olejowe pompy próżniowe firmy Busch

Pompy próżniowe becker

Pompy próżniowe Becker

Suche i olejowe pompy próżniowe firmy Becker

Pompy próżniowe suche.

W naszej ofercie znajdą państwo łopatkowe pompy próżniowe suche firmy Becker. Elementem wytwarzającym próżnię w urządzeniu jest wirnik z łopatkami grafitowymi, które pod wpływem siły odśrodkowej wysuwają się tworząc szczelne komory między sobą i obudową wirnika. Bezolejowe pompy próżniowe przystosowane są do pracy ciągłej. Suche pompy próżniowe są praktyczne bezobsługowe, serwis obejmuje jedynie wyczyszczenie lub wymianę filtra powietrza oraz wymianę łopatek grafitowych w przypadku zużycia. Bezolejowe pompy próżniowe pracujące okresowo w środowisku zawilgoconym zbierają wilgoć wewnątrz komory wirnika, w związku z czym może powstawać korozją, która prawdopodobnie spowoduje zablokowanie i złamanie grafitowych łopatek. Możemy temu zapobiec pamiętając o wietrzeniu pompy po skończonym dniu pracy.

Pompy próżniowe olejowe.

Dysponujemy łopatkowymi pompami próżniowymi olejowymi firmy Becker i Busch, które najczęściej stosowane są w naszych prasach. Podobnie jak przy pompach suchych elementem wytwarzającym próżnie jest wirnik z łopatkami , jednak w tym przypadku pracują one zanurzone w oleju. Ze względu na zastosowanie oleju możliwe jest osiągnięcie większej próżni jak również zmniejszone ryzyko występowania korozji w komorze wirnika. Pompy próżniowe olejowe są przystosowane do pracy ciągłej, okresowej oraz krótkiej. Olejowe pompy próżniowe maja zwiększoną żywotność jednak występuje konieczność wymiany oleju, filtra oleju oraz separatora oleju.

Jaką pompę próżniową wybrać?

Wybór odpowiedniej pompy próżniowej jest uzależniony w głównej mierze od profilu produkcji użytkownika. Jeżeli przewidziana jest bardzo duża eksploatacja prasy w pracy ciągłej zalecamy pompy próżniowe suche. Jeżeli jednak jest to niewielka produkcja, jedno-dwuzmianowa, to zalecamy pompy próżniowe olejowe. Duże znaczenie ma również środowisko w jakim będzie pracować pompa oraz wartość próżni jaką chcemy osiągnąć. Jeżeli potrzebujemy bardzo dużej siły docisku to również proponujemy pompy olejowe.

Jaką wydajność pompy próżniowej wybrać?

Wydajność pompy próżniowej zależy od jej przepustowości a wpływa ona jedynie na prędkość odciąganego powietrza i ekonomię. Stosowanie pomp próżniowych o dużej wydajności przy fornirowaniu lub klejeniu będzie zbędne i nieekonomiczne. Do takich operacji czas prasowania nie jest aż tak ważny jak w przypadku termoformowania materiałów termoplastycznych, gdzie bardzo ważne jest, aby sprasować materiał, zanim zdąży się wystudzić. Dlatego zastosowanie pompy próżniowej o dużej wydajności idealnie nada się do takich procesów.